Trpezlivosť ruže prináša…

V minulom článku som vás informoval o problematickej križovatke na sídlisku Hliny, kde vodiči nedodržiavajú pravidlo pravej ruky a dopravný inšpektorát opakovane odmietol osadenie potrebnej značky. 

K vyššie uvedenej situácii som napokon vystúpil na májovom zastupiteľstve v bode „Diskusia občanov“, problém som priblížil kompetentným a informoval som aj o petícii s viac ako 120 podpismi.

Osadenie značky:

Hoci to trvalo dlhšie, cca. 10 mesiacov (obyčajné osadenie značky) napokon aj kompetentní pochopili, že je to pre dobrú vec, a to zlepšenie plynulosti premávky a bezpečnosti občanov. Ako sa hovorí, trpezlivosť ruže prináša.

Mesto Považská Bystrica mojej žiadosti a petícii občanov vyhovelo a v spolupráci s dopravným inšpektorátom osadilo značku P1 (daj prednosť v jazde).

odpoveď mesta(rozklikni)

IMG_0824

Zostrihanie tují:

Vysadenie tují na mestskom pozemku, bez súhlasu mesta, bránilo výhľadu vodičom a ohrozovalo bezpečnosť najmä detí, ktoré spoza tují „vylietavali“ na bicykli, kolobežke, korčuliach alebo pennyborde. Zostrihanie prvých tují ako reakcia na môj prvý podnet situáciu nezlepšilo.

IMG_0763 5

Okrem osadenia značky napokon došlo aj k zostrihaniu všetkých tují. Verím, že tieto kroky prispejú k zlepšeniu prehľadnosti a bezpečnosti križovatky. Ostáva už len dúfať, že to vodiči budú rešpektovať.

IMG_0860 IMG_0864

Touto cestou sa chcem opäť poďakovať všetkým susedom, ktorí neboli ľahostajní a podpísali petíciu. Popravde som bol veľmi milo prekvapený, že to podpísali všetci oslovení susedia až na jednu pani.

Na záver sa chcem poďakovať kompetentným, najmä mestu Považská Bystrica za pozitívne a rýchle vybavenie petície.