Vianoce v našom meste a v okolí

Milí priatelia,

dnešným dňom je tomu už mesiac, čo sme si volili primátora a členov mestského zastupiteľstva za jednotlivé mestské časti. Podľa čl. 2 ods. 1 Ústavy SR (460/1992) ,,Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo“. Moc je v rukách ľudí a volení zástupcovia sú iba jej nositeľmi resp. reprezentantmi, ktorí by mali bojovať za práva svojich občanov.

V porovnaní s predchádzajúcim volebným obdobím do mestského zastupiteľstva neboli zvolení: p. Kardoš, p. Sárincová, p. MUDr. Kavecká, p. Mgr. Péli st., p. Bc. Varhaníková, p. Ing. Jurčík, p. MUDr. Karásek, p. Letko, p. Sovík a p. Fusko.

Na druhej strane boli do zastupiteľstva zvolené nové, pre niektorých neznáme tváre: p. Veličová, p. Mgr. Bandúrová, p. MUDr. Korbašová, p. Mgr. Péli ml., p. PhDr. Pospíšilová, p. Bc. Máťoš, p. Mgr. Puček, p. Zvak, p. Tomanová a p. Bc. Holák.

Celkovo sa zmenilo 10 poslancov, čo predstavuje cca 40% mestského zastupiteľstva.

Myslíte si, že sa touto zmenou niečo v tomto meste zmení? Kde vidíte slabosti nášho mesta? Ako by malo mesto správne fungovať? Čo by podľa Vás malo pre svojich občanov robiť? A bojujú naši zástupcovia vôbec za naše práva? Nie sú naše očakávania voči nim prehnané?

Všetci vidíme, že naše mesto v porovnaní s inými už dlhodobo stagnuje. Ukážkou toho je aj prichádzajúce vianočné obdobie. Dňa 04.12.2014 o 16:00 hod. sa pred mestským úradom uskutočnilo podujatie s názvom ,,Vráťme Ducha Vianoc do ulíc mesta“. Okrem typických otváracích ceremónií toto podujatie určite ničím neprekvapilo. Nachádzalo sa tu zopár stánkov, živé zvieratká, ktoré potešia aspoň deti a punč či kapustnica. Bohužiaľ nič nové, prekvapujúce. Akcia skončila a s ňou odišiel aj ,,Duch vianoc“. Toto mesto by malo mať na viac a kvalita pripravovaných  akcií by mala byť samozrejmosťou.

Osobne si myslím, že „Duch Vianoc“ sa z nášho mesta vytratil už dávno a pochybujem o tom, že by sa chystal v blízkej budúcnosti vrátiť. O vyzdobenom vianočnom stromčeku v centre mesta nemôže byť ani reč. A vianočné trhy? Práve prebiehajú, stačí sa prejsť a urobiť si vlastný názor.

Pre porovnanie sme pre Vás pripravili zopár fotiek ako vyzerajú vianoce v našom meste a v mestách Žilina a Púchov.

Vianočný stromček v našom meste.      

IMG_1861   IMG_1862                                                                                                                                                          

Vianočný stromček v Žiline.                                                                                                                   

IMG_0379   IMG_0383

Vianocný stromček v Púchove.

IMG_1877

Vianočná výzdoba pri Troch vežiach po dlhej dobe pekne vyzdobená.

IMG_1865

Vianočné trhy v našom meste.

IMG_1869  IMG_1884

Vianočné trhy v Žiline.

IMG_0375    IMG_0376  IMG_0377     IMG_0378

Vianočná výzdoba v Žiline.

IMG_0382   IMG_0387

Vianočná výzdoba v Púchove.

IMG_1881  IMG_1878

IMG_1883

 

 

#buducnostprepb